Etap I

Etap II

Etap III

Etap IV

Etap V

Etap VI

Etap VII

Przyznano cztery dzikie karty na Tour de Pologne

(28.02.2012)

Przygotowania do tegorocznego 69. Tour de Pologne UCI World Tour nabierają tempa. Wyścig odbędzie się w dniach 10-16 lipca i zgromadzi na starcie najlepsze zespoły na świecie. Dołączą do nich...

WIĘCEJ

(23.02.2012)Wracamy do Jeleniej Góry!

Po pięciu latach przerwy Jelenia Góra...

WIĘCEJ

(22.02.2012)Będzin ponownie w Tour de...

Prezydent Miasta Będzina - Łukasz...

WIĘCEJ

(22.02.2012)Tour de Pologne wraca do...

W Urzędzie Miasta w Opolu, doszło w dniu...

WIĘCEJ

(08.02.2012)Bukowina Tatrzańska...

8 lutego w Bukovina Terma hotel Spa doszło...

WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKIE

MARCEL KITTEL

VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM

7. BARTOSZ HUZARSKI

CZESŁAW LANG - DYR. GENERALNY

 

Urodził się 17 maja 1955 roku w Kołczygłowach na Ziemi Słupskiej. Dwukrotny olimpijczyk. Dwukrotny medalista MŚ  w drużynie na 100 km. Czterokrotnie startował w Wyścigu Pokoju.

WIĘCEJ

Etap VII - 06.08.2011

15:49 Start ostry, 1,7 km od miejsca zbiórki (Départ réel à 1,7 km du lieu de
rassemblement): Kraków, al.3 Maja

18:45 Przyjazd kolarzy na metę (Arrivée des coureurs): Kraków, Al. Focha

18:47 Dekoracja zawodników (Cérémonie protocolaire).

WIĘCEJ

WYNIKI

GENERALNA PUNKTOWA GÓRSKA NAJAKTYWNIEJSZY
  Zawodnik nr start. Czas
1 Kittel Marcel 188 02h 50' 00''
2 Sagan Peter 18 + 00' 00''
3 Howard Leigh 64 + 00' 00''
4 Haussler Heinrich 4 + 00' 00''
5 Marcato Marco 167 + 00' 00''
6 Haedo Lucas Sebastian 57 + 00' 00''
7 Trussov Nikolai 48 + 00' 00''
8 Stannard Ian 98 + 00' 00''
9 Bakelants Jan 111 + 00' 00''
10 Lagutin Sergey 166 + 00' 00''
11 Nizzolo Giacomo 73 + 00' 00''
12 Rutkiewicz Marek 201 + 00' 00''
13 Reynes Mimo Vicente 117 + 00' 00''
14 Machado Tiago Jose Pinto 136 + 00' 00''
15 Nocentini Rinaldo 171 + 00' 00''
16 Kristoff Alexander 84 + 00' 00''
17 Houanard Steve 173 + 00' 00''
18 Izagirre Insausti Ion 148 + 00' 00''
19 Poels Wout 168 + 00' 00''
20 Riblon Christophe 178 + 00' 00''
21 Kessiakoff Frederik 108 + 00' 00''
22 Zaugg Oliver 75 + 00' 00''
23 Matthews Michael 126 + 00' 00''
24 Clarke Simon 102 + 00' 00''
25 Martin Daniel 1 + 00' 00''
26 Paolini Luca 45 + 00' 00''
27 Jörgensen Jonas Aaen 53 + 00' 00''
28 Degenkolb John 62 + 00' 00''
29 Pasamontes Rodriguez Luis 156 + 00' 00''
30 Gastauer Ben 174 + 00' 00''
31 Marycz Jarosław 51 + 00' 00''
32 Niemiec Przemysław 21 + 00' 00''
33 Maggiore Gianluca 196 + 00' 00''
34 Cataldo Dario 31 + 00' 00''
35 Huzarski Bartosz 211 + 00' 00''
36 Cummings Stephen 92 + 00' 00''
37 Marangoni Alan 12 + 00' 00''
38 Oyarzun Carlos Ivan 155 + 00' 00''
39 Majka Rafał 56 + 00' 00''
40 De Greef Francis 114 + 00' 00''
41 Clement Stef 122 + 00' 00''
42 Caruso Giampaolo 42 + 00' 00''
43 Madrazo Ruiz Angel 154 + 00' 00''
44 Fröhlinger Johannes 183 + 00' 00''
45 Kennaugh Peter 94 + 00' 00''
46 Wegmann Fabian 78 + 00' 00''
47 Azanza Soto Jorge 147 + 00' 00''
48 Vila Errandonea Francisco Javier 193 + 00' 00''
49 Lequatre Geoffroy 135 + 00' 00''
50 Montaguti Matteo 175 + 00' 00''
51 Gołaś Michał 164 + 00' 00''
52 Seeldraeyers Kevin 36 + 00' 00''
53 De Maar Marc 33 + 00' 00''
54 Silva Pires Bruno Manuel 76 + 00' 00''
55 Talansky Andrew 7 + 00' 00''
56 Busche Matthew 131 + 00' 00''
57 Slagter Tom Jelte 127 + 00' 00''
58 Nordhaug Lars Petter 96 + 00' 00''
59 Paterski Maciej 17 + 00' 00''
60 Geschke Simon 186 + 00' 00''
61 Le Mevel Christophe 3 + 00' 00''
62 Kiserlovski Robert 106 + 00' 00''
63 Peterson Thomas 6 + 00' 00''
64 Mizurov Andrey 105 + 00' 00''
65 Bailetti Paolo 191 + 00' 00''
66 Bazayev Assan 101 + 00' 00''
67 Van De Walle Kristof 38 + 00' 00''
68 Cazaux Pierre 143 + 00' 00''
69 Rohregger Thomas 74 + 00' 00''
70 Bruseghin Marzio 151 + 00' 00''
71 Albasini Michael 61 + 00' 00''
72 Wyss Danilo 88 + 00' 00''
73 Marczyński Tomasz 204 + 00' 00''
74 Hansen Adam 115 + 00' 00''
75 Taciak Mateusz 205 + 00' 00''
76 Veikkanen Jussi 118 + 00' 00''
77 Podlaski Michał 218 + 00' 00''
78 Cieślik Paweł 213 + 00' 00''
79 Velits Martin 68 + 00' 00''
80 Matysiak Bartłomiej 207 + 00' 00''
81 Nibali Vincenzo 16 + 00' 00''
82 Hupond Thierry 181 + 00' 00''
83 Martens Paul 125 + 00' 17''
84 Sesma Sorbet Daniel 144 + 00' 42''
85 Oliveira Nelson Felipe Santos 137 + 00' 42''
86 Clarke William 71 + 00' 45''
87 Agnoli Valerio 11 + 00' 45''
88 Perget Mathieu 176 + 00' 55''
89 Kurek Adrian 217 + 00' 55''
90 Bodnar Łukasz 208 + 00' 58''
91 Santambrogio Mauro 86 + 00' 58''
92 Feillu Romain 163 + 00' 00''
93 Van Marcke Sep 8 + 02' 28''
94 Froome Chris 93 + 03' 16''
95 Nerz Dominik 15 + 03' 16''
96 Carrara Matteo 161 + 03' 32''
97 Pozzato Filippo 47 + 03' 32''
98 Boonen Tom 37 + 03' 32''
99 Keizer Martijn 165 + 03' 32''
100 Spezialetti Alessandro 26 + 03' 32''
101 Righi Daniele 25 + 03' 32''
102 Ulissi Diego 28 + 03' 32''
103 Spilak Simon 27 + 03' 32''
104 Carlström Kjell 91 + 03' 32''
105 Dąbrowski Jarosław 212 + 03' 32''
106 Lövkvist Thomas 95 + 03' 32''
107 Possoni Morris 97 + 03' 32''
108 Pliuschin Alexandre 46 + 03' 32''
109 Rocchetti Federico 192 + 03' 32''
110 Roe Timothy 87 + 03' 32''
111 Didier Laurent 58 + 03' 32''
112 Piscopiello Fabio 198 + 03' 32''
113 Gawroński Piotr 216 + 03' 32''
114 Petrov Evgeni 107 + 03' 32''
115 Gasparotto Enrico 104 + 03' 32''
116 Rovny Ivan 138 + 03' 32''
117 Kvachuk Oleksandr 23 + 03' 32''
118 Pidgornyy Ruslan 162 + 03' 32''
119 Plaza Molina Ruebn 158 + 03' 32''
120 Pimenta Costa Mendes Jose 203 + 03' 32''
121 Capecchi Eros 14 + 03' 32''
122 Marzano Marco 24 + 03' 32''
123 Popovych Yaroslav 134 + 04' 59''
124 Malacarne Davide 34 + 04' 59''
125 Pujol Oscar 116 + 04' 59''
126 Timmer Albert 184 + 06' 13''
127 Fedi Matteo 197 + 06' 53''
128 Sprick Mathieu 182 + 12' 01''
129 Dyachenko Alexsandr 103 + 12' 01''
130 Argueles Arkimedes 41 + 12' 01''
131 Butler Christopher 83 + 12' 01''
132 Murphy John 85 + 12' 01''
133 Morajko Jacek 202 + 12' 01''
134 Di Luca Danilo 44 + 12' 01''
  Zawodnik nr start. Punkty
1 Kittel Marcel 188 20
2 Sagan Peter 18 19
3 Howard Leigh 64 18
4 Haussler Heinrich 4 17
5 Marcato Marco 167 16
6 Haedo Lucas Sebastian 57 15
7 Trussov Nikolai 48 14
8 Stannard Ian 98 13
9 Bakelants Jan 111 12
10 Lagutin Sergey 166 11
11 Nizzolo Giacomo 73 10
12 Rutkiewicz Marek 201 9
13 Reynes Mimo Vicente 117 8
14 Machado Tiago Jose Pinto 136 7
15 Nocentini Rinaldo 171 6
16 Kristoff Alexander 84 5
17 Houanard Steve 173 4
18 Izagirre Insausti Ion 148 3
19 Poels Wout 168 2
20 Riblon Christophe 178 1
20 Kessiakoff Frederik 108 1
  Zawodnik nr start. Punkty
  Zawodnik nr start. Punkty
1 Sagan Peter 18 3
3 Marcato Marco 167 2
GENERALNA PUNKTOWA GÓRSKA NAJAKTYWNIEJSZY
  Zawodnik nr start. Czas
1 Sagan Peter 18 26h 40' 00''
2 Martin Daniel 1 26h 40' 06''
3 Marcato Marco 167 26h 40' 07''
4 Poels Wout 168 26h 40' 23''
5 Kennaugh Peter 94 26h 40' 25''
6 Nocentini Rinaldo 171 26h 40' 28''
7 Huzarski Bartosz 211 26h 40' 28''
8 Riblon Christophe 178 26h 40' 28''
9 Cummings Stephen 92 26h 40' 28''
10 Rutkiewicz Marek 201 26h 40' 32''
11 Niemiec Przemysław 21 26h 40' 33''
12 Kessiakoff Frederik 108 26h 40' 35''
13 Caruso Giampaolo 42 26h 40' 35''
14 Lagutin Sergey 166 26h 40' 40''
15 Zaugg Oliver 75 26h 40' 42''
16 Nordhaug Lars Petter 96 26h 40' 42''
17 Izagirre Insausti Ion 148 26h 40' 56''
18 Machado Tiago Jose Pinto 136 26h 40' 59''
19 Seeldraeyers Kevin 36 26h 41' 08''
20 Busche Matthew 131 26h 41' 32''
21 Bakelants Jan 111 26h 41' 40''
22 Paolini Luca 45 26h 41' 40''
23 De Maar Marc 33 26h 41' 48''
24 Majka Rafał 56 26h 42' 14''
25 De Greef Francis 114 26h 42' 14''
26 Santambrogio Mauro 86 26h 42' 21''
27 Wegmann Fabian 78 26h 42' 27''
28 Marczyński Tomasz 204 26h 42' 27''
29 Cieślik Paweł 213 26h 42' 31''
30 Fröhlinger Johannes 183 26h 42' 34''
31 Kiserlovski Robert 106 26h 42' 34''
32 Albasini Michael 61 26h 42' 34''
33 Martens Paul 125 26h 42' 44''
34 Nibali Vincenzo 16 26h 42' 50''
35 Slagter Tom Jelte 127 26h 42' 55''
36 Oyarzun Carlos Ivan 155 26h 42' 57''
37 Silva Pires Bruno Manuel 76 26h 42' 58''
38 Le Mevel Christophe 3 26h 43' 09''
39 Perget Mathieu 176 26h 43' 53''
40 Azanza Soto Jorge 147 26h 43' 57''
41 Madrazo Ruiz Angel 154 26h 45' 56''
42 Pimenta Costa Mendes Jose 203 26h 46' 30''
43 Bruseghin Marzio 151 26h 47' 04''
44 Paterski Maciej 17 26h 47' 15''
45 Lequatre Geoffroy 135 26h 47' 28''
46 Bailetti Paolo 191 26h 49' 22''
47 Marycz Jarosław 51 26h 50' 51''
48 Houanard Steve 173 26h 51' 21''
49 Clarke Simon 102 26h 51' 38''
50 Haussler Heinrich 4 26h 52' 04''
51 Pasamontes Rodriguez Luis 156 26h 52' 28''
52 Hupond Thierry 181 26h 53' 16''
53 Vila Errandonea Francisco Javier 193 26h 53' 49''
54 Hansen Adam 115 26h 53' 55''
55 Malacarne Davide 34 26h 54' 12''
56 Cazaux Pierre 143 26h 54' 26''
57 Mizurov Andrey 105 26h 55' 48''
58 Rohregger Thomas 74 26h 56' 25''
59 Rovny Ivan 138 26h 56' 48''
60 Gołaś Michał 164 26h 57' 04''
61 Stannard Ian 98 26h 57' 35''
62 Lövkvist Thomas 95 26h 58' 00''
63 Veikkanen Jussi 118 26h 58' 27''
64 Clement Stef 122 26h 58' 39''
65 Van De Walle Kristof 38 26h 59' 22''
66 Montaguti Matteo 175 26h 59' 33''
67 Pidgornyy Ruslan 162 26h 59' 55''
68 Reynes Mimo Vicente 117 27h 00' 20''
69 Pliuschin Alexandre 46 27h 00' 28''
70 Gastauer Ben 174 27h 01' 03''
71 Marzano Marco 24 27h 01' 10''
72 Peterson Thomas 6 27h 01' 23''
73 Spilak Simon 27 27h 01' 44''
74 Capecchi Eros 14 27h 01' 56''
75 Sesma Sorbet Daniel 144 27h 02' 06''
76 Degenkolb John 62 27h 02' 34''
77 Bazayev Assan 101 27h 02' 37''
78 Wyss Danilo 88 27h 02' 43''
79 Oliveira Nelson Felipe Santos 137 27h 02' 52''
80 Jörgensen Jonas Aaen 53 27h 03' 08''
81 Plaza Molina Ruebn 158 27h 03' 35''
82 Possoni Morris 97 27h 03' 51''
83 Ulissi Diego 28 27h 04' 00''
84 Gasparotto Enrico 104 27h 06' 02''
85 Froome Chris 93 27h 06' 18''
86 Petrov Evgeni 107 27h 07' 18''
87 Cataldo Dario 31 27h 08' 01''
88 Van Marcke Sep 8 27h 09' 07''
89 Morajko Jacek 202 27h 09' 26''
90 Spezialetti Alessandro 26 27h 10' 08''
91 Trussov Nikolai 48 27h 10' 43''
92 Roe Timothy 87 27h 10' 45''
93 Velits Martin 68 27h 11' 18''
94 Sprick Mathieu 182 27h 12' 37''
95 Talansky Andrew 7 27h 13' 09''
96 Feillu Romain 163 27h 13' 45''
97 Podlaski Michał 218 27h 13' 51''
98 Carrara Matteo 161 27h 14' 28''
99 Di Luca Danilo 44 27h 15' 02''
100 Kurek Adrian 217 27h 15' 17''
101 Rocchetti Federico 192 27h 15' 18''
102 Carlström Kjell 91 27h 15' 49''
103 Butler Christopher 83 27h 16' 05''
104 Pujol Oscar 116 27h 16' 26''
105 Dąbrowski Jarosław 212 27h 17' 48''
106 Argueles Arkimedes 41 27h 18' 07''
107 Howard Leigh 64 27h 20' 02''
108 Agnoli Valerio 11 27h 20' 04''
109 Geschke Simon 186 27h 20' 08''
110 Boonen Tom 37 27h 20' 14''
111 Popovych Yaroslav 134 27h 20' 49''
112 Haedo Lucas Sebastian 57 27h 22' 12''
113 Nerz Dominik 15 27h 22' 57''
114 Matysiak Bartłomiej 207 27h 23' 03''
115 Kristoff Alexander 84 27h 23' 30''
116 Didier Laurent 58 27h 24' 53''
117 Righi Daniele 25 27h 25' 00''
118 Matthews Michael 126 27h 25' 03''
119 Dyachenko Alexsandr 103 27h 27' 30''
120 Marangoni Alan 12 27h 28' 23''
121 Kvachuk Oleksandr 23 27h 28' 32''
122 Piscopiello Fabio 198 27h 28' 53''
123 Taciak Mateusz 205 27h 30' 32''
124 Pozzato Filippo 47 27h 31' 25''
125 Keizer Martijn 165 27h 33' 00''
126 Maggiore Gianluca 196 27h 36' 42''
127 Clarke William 71 27h 36' 48''
128 Bodnar Łukasz 208 27h 37' 16''
129 Kittel Marcel 188 27h 39' 18''
130 Nizzolo Giacomo 73 27h 42' 23''
131 Timmer Albert 184 27h 48' 36''
132 Fedi Matteo 197 27h 56' 54''
133 Gawroński Piotr 216 28h 00' 55''
134 Murphy John 85 28h 05' 10''
  Zawodnik nr start. Punkty
1 Sagan Peter 18 99
2 Marcato Marco 167 89
3 Kittel Marcel 188 80
4 Feillu Romain 163 77
5 Haussler Heinrich 4 75
6 Bakelants Jan 111 44
7 Nizzolo Giacomo 73 43
8 Degenkolb John 62 41
9 Kennaugh Peter 94 40
10 Paolini Luca 45 40
11 Howard Leigh 64 40
12 Martin Daniel 1 39
13 Kristoff Alexander 84 39
14 Matthews Michael 126 37
15 Nocentini Rinaldo 171 34
16 Lagutin Sergey 166 33
17 Boonen Tom 37 30
18 Poels Wout 168 29
19 Machado Tiago Jose Pinto 136 23
20 Trussov Nikolai 48 23
21 Niemiec Przemysław 21 22
22 Gasparotto Enrico 104 21
23 Haedo Lucas Sebastian 57 20
24 Rutkiewicz Marek 201 19
25 Wegmann Fabian 78 19
26 Stannard Ian 98 19
27 Martens Paul 125 18
28 Jörgensen Jonas Aaen 53 18
29 Cummings Stephen 92 17
30 Huzarski Bartosz 211 16
31 Riblon Christophe 178 15
32 Kessiakoff Frederik 108 15
33 Reynes Mimo Vicente 117 14
34 Cieślik Paweł 213 13
35 Caruso Giampaolo 42 12
36 Zaugg Oliver 75 10
37 Marczyński Tomasz 204 9
38 Fröhlinger Johannes 183 8
39 Nordhaug Lars Petter 96 6
40 Izagirre Insausti Ion 148 6
41 Santambrogio Mauro 86 6
42 Houanard Steve 173 4
43 Bazayev Assan 101 3
44 Seeldraeyers Kevin 36 2
45 Wyss Danilo 88 2
46 Busche Matthew 131 1
  Zawodnik nr start. Punkty
1 Gołaś Michał 164 85
2 Vila Errandonea Francisco Javier 193 47
3 Pidgornyy Ruslan 162 45
4 Morajko Jacek 202 36
5 Matysiak Bartłomiej 207 33
6 Taciak Mateusz 205 28
7 Rohregger Thomas 74 27
8 Martin Daniel 1 20
9 Pujol Oscar 116 20
10 Rocchetti Federico 192 19
11 Marycz Jarosław 51 17
12 Niemiec Przemysław 21 16
13 Didier Laurent 58 15
14 Timmer Albert 184 12
15 Possoni Morris 97 11
16 Ulissi Diego 28 11
17 Poels Wout 168 10
18 Rutkiewicz Marek 201 10
19 Seeldraeyers Kevin 36 9
20 Clarke Simon 102 8
21 Nordhaug Lars Petter 96 8
22 Majka Rafał 56 7
23 Paterski Maciej 17 7
24 Kennaugh Peter 94 6
25 Gasparotto Enrico 104 5
26 Reynes Mimo Vicente 117 5
27 Cataldo Dario 31 5
28 Kessiakoff Frederik 108 4
29 Izagirre Insausti Ion 148 4
30 Bailetti Paolo 191 4
31 Bodnar Łukasz 208 3
32 Machado Tiago Jose Pinto 136 3
33 Stannard Ian 98 3
34 Marzano Marco 24 3
35 Spilak Simon 27 3
36 Argueles Arkimedes 41 3
37 Caruso Giampaolo 42 2
38 Cieślik Paweł 213 2
39 Silva Pires Bruno Manuel 76 2
40 Cazaux Pierre 143 2
41 Peterson Thomas 6 2
42 Spezialetti Alessandro 26 2
43 Geschke Simon 186 2
44 Maggiore Gianluca 196 2
45 Sagan Peter 18 1
  Zawodnik nr start. Punkty
1 Kurek Adrian 217 13
2 Maggiore Gianluca 196 10
3 Marcato Marco 167 8
4 Argueles Arkimedes 41 6
5 Matysiak Bartłomiej 207 5
6 Cazaux Pierre 143 5
7 Piscopiello Fabio 198 4
8 Sagan Peter 18 3
9 Rutkiewicz Marek 201 3
10 Haussler Heinrich 4 3
10 Pliuschin Alexandre 46 3
11 Pujol Oscar 116 3
12 Bodnar Łukasz 208 3
13 Bailetti Paolo 191 2
14 Clarke Simon 102 2
15 Ulissi Diego 28 2
16 Geschke Simon 186 2
17 Poels Wout 168 1
18 Oyarzun Carlos Ivan 155 1
19 Vila Errandonea Francisco Javier 193 1
20 Sesma Sorbet Daniel 144 1

WIĘCEJ

SYLWETKI KOLARZY

34. Davide Malacarne

WIĘCEJ

216. Piotr Gawroński

WIĘCEJ

171. Rinaldo Nocentini

WIĘCEJ

WIĘCEJ

Konferencja 27.10

WIĘCEJ

Zdjęcia Etap 7

WIĘCEJ

Zdjęcia Etap 6

WIĘCEJ

WIĘCEJ

RADIO TOUR

WIĘCEJ

SKLEP