Aktualności

Będzin ponownie w Tour de Pologne

22.02.2012

Prezydent Miasta Będzina - Łukasz Komoniewski oraz Dyrektor Generalny Tour de Pologne - Czesław Lang podpisali w dniu dzisiejszym (22.02.2012) w Urzędzie Miasta Będzin umowę na organizację startu czwartego etapu 69. Tour de Pologne UCI World Tour.

Podobnie jak w ubiegłym roku etap z Będzina prowadzić będzie do Katowic. Wówczas na tej trasie najszybszy okazał się Niemiec Marcel Kittel, który wyrósł na gwiazdę światowego formatu. Widoczni byli także Polacy - Łukasz Bodnar i Piotr Gawroński, którzy zostali doścignięci przez peleton dopiero na ulicach Katowic.

O ponowny udział Będzina na mapie Tour de Pologne, zabiegali przede wszystkim mieszkańcy tego miasta. Zeszłoroczny wyścig przyciągnął ogromną rzeszę kibiców, którzy tłumnie przybyli na start, a także ustawiali się wzdłuż trasy.

- To co zobaczyłem przed rokiem w Będzinie, te tłumy kibiców i fanów, to coś niesamowitego. Prezydent miasta i mieszkańcy znów chcieli mieć u siebie start etapu, a ja nie widziałem ku temu żadnych przeszkód. Ponownie chcemy zrobić dwie lub trzy rundy wokół miasta, aby pokazać nie tylko start, ale także kolarzy w akcji. Na pewno zorganizujemy premię, aby kibice mieli okazję zobaczyć rywalizację na najwyższym poziomie - powiedział Czesław Lang.

Czwarty etap 69. Tour de Pologne z Będzina do Katowic odbędzie się 13 lipca.

 

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI