Komitet honorowy

Komitet Honorowy 68.Tour de Pologne

 

Pat McQuaid - Prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI

Wojciech Walkiewicz - Prezydent Europejskiej Unii Kolarskiej

Vittorio Adorni - Prezes Zarządu, Rada Kolarstwa Zawodowego Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI

Waldemar Pawlak - Minister Gospodarki, Wiceprezes Rady Ministrów Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych

Bogdan Zdrojewski - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Adam Giersz - Minister Sportu i Turystyki

Andrzej Kraśnicki - Prezes PKOL

Wacław Skarul - Prezes Polskiego Związku Kolarskiego

Generał Zbigniew Ścibor-Rylski - Powstaniec Warszawski, Prezes Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich

Edmund Baranowski - Powstaniec Warszawski, Wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich

Józef Guzdek - Biskup Polowy Wojska Polskiego

Paweł Ziemba - Prezes Zarządu Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Dariusz Lubera - Prezes Zarządu Tauron Polska Energia S.A.

Jarosław Bauc - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polkomtel S.A.

Krzysztof Kilian - Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Marketingu i Zarządzania Relacjami z Klientem Polkomtel S.A.

Enrico Pavoni - Prezes Zarządu Fiat Auto Poland

Jacek Bartkiewicz - Prezes Zarządu Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.

 

Juliusz Braun - Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A.

Kazimierz Gródek - Prezes Zarządu Grupy RMF Sp. z o.o.

Łukasz Wejchert - Prezes Zarządu Grupy Onet.pl

Dorota Stanek - Prezes Zarządu Polskapresse Sp. z o.o.

Michał Stan - Prezes Zarządu Cityboard Media Sp. z o.o.

Marcin Stan - Członek Zarządu Cityboard Media Sp. z o.o.

Wiesław Podkański - Honorowy Prezes Zarządu Axel Springer Polska

Rafał Rybski - Dyrektor Operacyjny Cinema City

Bogusław Piwowar - Członek Zarządu TVP S.A.

Marian Zalewski - Członek Zarządu TVP S.A.

Iwona Schymalla - Dyrektor TVP1

Włodzimierz Szaranowicz - Dyrektor TVP Sport

Marcin Biegluk - Dyrektor Wydawniczy Przeglądu Sportowego

 

Michał Szubski - Prezes Zarządu Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Paweł Olechnowicz - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy LOTOS S.A.

Rafał Szmytke - Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej

Tomasz Rasztawicki - Prezes Nestlé Waters Polska S.A.

Ryszard Kubiak - Prezes Zarządu Novum

Carlo Vassallo - Prezes Zarządu Ferrero Polska

Marek Szczerba - Prezes Zarządu Studio 55


Tiziano Mellarini - Asesor rolnictwa, leśnictwa, turystyki i promocji Trentino Marketing S.p.a.

Edward Kuchta - Członek Zarządu Terma Bukowina Tatrzańska, Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne Sp. z o.o.

Kajetan d'Obyrn - Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka" S.A.

Marian Leśny - Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka" Trasa Turystyczna Sp. z o.o.

Jan Ołdakowski - Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego

Jerzy Milewski - Prezes Fundacji Kultury

Łukasz Gibała - poseł na sejm RP

 

Przedstawiciele Miast/Startowych/Etapowych/Premii

Jan Starzyński - Prezydent Miasta Pruszkowa

Hanna Gronkiewicz - Waltz - Prezydent m. st. Warszawy

Krzysztof Matyjaszczyk - Prezydent Miasta Częstochowy

Zbigniew Podraza - Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza

Łukasz Komoniewski - Prezydent Miasta Będzina

Piotr Uszok - Prezydent Miasta Katowice

Prezydent Miasta Oświęcimia

Mieczysław Szczurek - Burmistrz Miasta Cieszyna

Janusz Majcher - Burmistrz Miasta Zakopane

Stanisław Andrzej Łukaszczyk - Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska

Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa

Piotr Guział - Burmistrz Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy

Marek Śliwa - Burmistrz Miasta Poręba

Zdzisław Banaś - Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz

Grzegorz Podlejski - Wójt Gminy Mierzęcice

Kazimierz Górski - Prezydent Miasta Sosnowiec

Jacek Guzy - Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie

Tomasz Robert Bąk - Burmistrz Gminy Kęty

Jan Poloczek - Burmistrz Miasta Wisła

Ireneusz Szarzec - Burmistrz Miasta Ustroń

Vit Slovacek - Starosta Miasta Cesky Tesin

Bronisław Stanisław Stoch - Wójt Gminy Poronin

 

WOJEWODOWIE:

Jacek Kozłowski - Wojewoda Mazowiecki

Zygmunt Łukaszczyk - Wojewoda Śląski

Stanisław Kracik - Wojewoda Małopolski

 

MARSZAŁKOWIE:

Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego

Adam Matusiewicz - Marszałek Województwa Śląskiego

Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego

 

STAROSTOWIE:

Elżbieta Anna Smolińska - Starosta Powiatu Pruszkowskiego

Andrzej Kwapisz - Starosta Powiatu Częstochowskiego

 Wojciech Picheta -Starosta Powiatu Myszkowskiego

Rafał Krupa - Starosta Powiatu Zawierciańskiego

Krzysztof Malczewski - Starosta Powiatu Będzińskiego

Józef Krawczyk - Starosta Powiatu Oświęcimskiego

Andrzej Płonka - Starosta Powiatu Bielskiego

Andrzej Zieliński - Starosta Powiatu Żywieckiego

Czesław Gluza - Starosta Powiatu Cieszyńskiego

Krzysztof Faber - Starosta Powiatu Nowotarskiego

Andrzej Tadeusz Gąsienica - Makowski - Starosta Powiatu Tatrzańskiego


KOMENDANCI:

nadinsp. Adam Mularz - Komendant Stołeczny Policji

nadinsp. Ryszard Szkotnicki - Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji

nadinsp. Dariusz Biel - Śląski Komendant Wojewódzki Policji

insp. Andrzej Rokita - Małopolski Komendant Wojewódzki Policji

ppłk SG Wojciech Skowronek - Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej

płk SG Janusz Cienciała - p.o. Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej

 

KOMITET ORGANIZACYJNY

Paweł Gniadek - Dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR Tauron Polska Energia S.A.

Czesław Świstak - Dyrektor Finansów i Kontroli Fiat Auto Poland S.A.

Wojciech Masalski - Dyrektor Handlowy Fiat Auto Poland S.A.

Marek Kisz - Dyrektor Marketingu Fiat Auto Poland S.A.

Dariusz Matuszak - Dyrektor Biura Komunikacji Polkomtel S.A.

Włodzimierz Kleniewski - Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji PGNiG S.A.

Sławomir Krassowski - Wiceprezes Zarządu Studio 55

Marcin Szczerba - Członek Zarządu Studio 55

Joanna Ulanowska Tabała - Marketing & Trade Marketing Director Członek Zarządu Nestle Waters Polska

Leszek Szpakowski - Dyrektor RM - Meditrans Pogotowie Ratunkowe Siedlce

Wladimir Kalensky - Prezes Janeba Time Sp. z o.o.

Robert Terlecki - Prezes Zarządu SSP Autoryzowany Dealer Yamaha Sp. z o.o.

Richard Smith - Prezes Zarządu Vitesse Sports Wear

Henryk Charucki - Właściciel Harfa Harryson, Przedstawiciel Mavic na Polskę

Robert Domański - Dyrektor BMW Motocykle Polska

Paweł Błażkowski - Właściciel Firmy Bert Ochrona Osób i Mienia

Marek Rura - Dyrektor Zarządzający Mastertent - Lanskroon Industry

Andrzej Latkowski - Prezes Zarządu Firmy Wega

Grzegorz Lipiński - Właściciel Firmy Domtel

Jan Krzysztof - Naczelnik TOPR

Elżbieta Szumska - Z-ca Dyrektora ds. Ekonomicznych TVP 1

Zbigniew Badziak - Dyrektor Biura Reklamy TVP

Daniel Wójtowicz - Dyrektor Biura Marketingu TVP

Tadeusz Sołtys - Wiceprezes Grupy RMF Sp. z o.o.

Iwona Kuźnik - Dyrektor Marketingu i PR Cinema City

Dariusz Kasprzak - Dyrektor Sprzedaży ds. Projektów Specjalnych Polskapresse Sp. z o.o.

Paweł Fąfara - Redaktor Naczelny Dziennika „Polska"

Marcin Kalita - Redaktor Naczelny Przeglądu Sportowego

Grzegorz Kiszluk - Prezes Wydawnictwa AdPresse Polska, Wydawnictwa Reklamowego, Redaktor Naczelny Brief for Poland

Krzysztof Grabek - Członek Zarządu Wydawnictwa Koncept Sp. z o.o., Wydawca Magazynu Rowerowego

Agnieszka Anielska - Prezes Zarządu Murator S.A.

Michał Domański - Dyrektor Magazynu All Inclusive

Maciej Łuczycki - Prezes Zarządu Bikeworld.pl

Martyna Kobylińska - Redaktor Naczelna Pro-Cycling.org

Tomasz Piechal - Redaktor Naczelny S24.pl

Tomasz Chmielowiec - Dyrektor Zarządzający Magazynu Kmh

Marian Więckowski - Trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne

Zbigniew Ruzik - Prezes Mazowieckiego - Warszawskiego Związku Kolarskiego

Andrzej Nowak - Prezes Śląskiego Związku Kolarskiego

Marek Kosicki - Prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego

Witold Dłużniak - Honorowy Prezes PZKol

Zbigniew Rusin - Honorowy Prezes PZKol