List Czesława Langa

Czesław Lang

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele

 

Przed nami 68. edycja Tour de Pologne. W tym roku otwieramy nową kartę w historii wyścigu, który znalazł się w prestiżowym cyklu UCI World Tour. Jesteśmy dumni z tego, że dzięki ogromnej pracy włożonej w organizację Tour de Pologne, dzięki sponsorom i mediom, zostaliśmy wyróżnieni na arenie międzynarodowej i możemy ponownie gościć w Polsce najlepszych kolarzy na świecie.

Cieszę się, bo po raz kolejny udowodniliśmy, że w Polsce można zrobić imprezę o najwyższych standardach. 18 najlepszych zespołów na świecie, które pojawią się na starcie, oraz ekipy z „dzikimi kartami" i Reprezentacja Polski są gwarancją wielkich sportowych emocji. Jestem przekonany o tym, że podobnie jak w poprzednich latach, uda nam się poprzez Tour de Pologne wypromować kolejnych Polaków, którzy podpiszą kontrakty z ekipami Pro Team.

Mogę powiedzieć, że moje marzenie się spełniło. Nasz narodowy tour znalazł się w najbardziej prestiżowym cyklu wyścigów na świecie. Teraz stawiam sobie nowe cele. Chciałbym poprzez Tour de Pologne promować nasz piękny kraj. Cyklicznie zmieniana trasa pozwala zaprezentować różne zakątki Polski, przybliżyć naszą historię, kulturę oraz walory turystyczno-krajoznawcze. Mamy czym się chwalić i trzeba to wykorzystać.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Tour de Pologne. Wsparcie jakim zostaliśmy obdarzeni sprawia, że cały czas się rozwijamy i możemy z powodzeniem organizować najtrudniejszą pod względem logistycznych imprezę sportowa w Polsce.

Zapraszam na wspaniały spektakl pod tytułem Tour de Pologne. Jestem przekonany, że główni aktorzy widowiska spiszą się na medal, a scenariusz i reżyseria zapadną na długo w naszej pamięci.


Czesław Lang
Dyrektor Generalny 68. Tour de Pologne