Orędzie prezydenta UCI

McQuaid Patrick Prezydent UCI


uci


ORĘDZIE PREZYDENTA UCI

 

 

Wyścig „TOUR DE POLOGNE” z całą pewnością zajmuje bardzo ważne miejsce pośród narodowych wyścigów kolarskich, których najintensywniejszy rozwój odnotowaliśmy w okresie kilku poprzednich lat. Wyścig ten doskonale przystosował się do wymagań nowoczesnego kolarstwa i stał się kluczowym wydarzeniem cyklu UCI World Tour.

Przede wszystkim, niezaprzeczalnie wysokiej jakości organizacja oraz doskonała jakość techniczna trasy przyczyniły się do uzyskania przez „Tour de Pologne” godnej do pozazdroszczenia renomy na arenie międzynarodowej. Miało to miejsce po tym jak wyścig ten został uznany za najważniejsze sportowe wydarzenie w kraju, zwłaszcza ze względu na swoją szczególną obecność w mediach. Wyjątkową reputację, którą wyścig ten zyskał pośród peletonu, stanowi ogromną nagrodę za wysiłki, jakie w nią włożył Czasław Lang oraz jego zespół. Jestem również pewien, że w przyszłości będą sobie radzić nawet jeszcze lepiej.

Kierunek rozwoju tego wyścigu jest również bardzo cenny dla Międzynarodowej Unii Kolarskiej i jej strategii, ukierunkowanej na zagwarantowanie kolarstwu stałego i harmonijnego rozkwitu, ponieważ wyścig, który będziemy mieć niebawem okazję razem oglądać stanowi istotne narzędzie promocyjne w tym względzie.

Wyścig „Tour of Poland” stanie się ponownie okazją do radowania się wyczynami wielkich kolarzy, którzy będą uczestniczyć w wyścigu organizowanym w 2011 roku.

W imieniu Międzynarodowej Unii Kolarskiej chciałbym zwłaszcza podziękować wszystkim organizatorom oraz tym, którzy wspierali ich w tych nie zawsze łatwych zadaniach. Bez wsparcia władz lokalnych, związków sportowych, sponsorów oraz każdego ochotnika, ta niesamowita podróż w sercu tego bardzo gościnnego kraju nie byłaby możliwa.

Na koniec chciałbym skorzystać z okazji i zaprosić Was, abyście przybyli i dzielili się wyjątkowymi emocjami, jakie ów wyścig ze sobą niesie, a wszystkim zawodnikom życzyć jak największych sukcesów w tej edycji Wyścigu „Tour of Poland”!

Pat McQuaid
Prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej